Mont Blanc-tunnel 3,5 gesloten vanwege bouwwerkzaamheden

Vakantiegangers en transportbedrijven moeten op weg naar Noord-Italië een omweg plannen. De N205/T1 Chamonix (Frankrijk) – Courmayeur (Italië) is wegens renovatiewerkzaamheden van 2 september tot 16 december 2024 in beide richtingen gesloten is bij de Mont Blanc-tunnel.

Booking.com

Waarom is de Mont Blanc-tunnel gesloten?

De tunnelstructuur onder de hoogste Alpenpiek is 60 jaar na de bouw aan renovatie toe. De Mont Blanc-tunnel is in de herfst 2024 gesloten in beide rijrichtingen, omdat het dan een rustige tijd is. Het is het 2e deel van de renovatie-fase, het eerste deel vond plaats in 2023 plaats en eindigde, zoals gepland, eind december 2023.

Alternatieve routes

Het verkeer zal de komende maanden gebruik moeten maken van alternatieve routes, bijvoorbeeld via de A43 (Frejustunnel) of de Grote Sint-Bernhardtunnel.

A43 – Fréjust-tunnel

De Fréjustunnel is een tunnel in de Alpen die Modane in Frankrijk verbindt met Bardonecchia in Italië. De tunnel is 12,87 km lang en werd in 1980 geopend. De tunnel maakt deel uit van de Europese route E70.

In Italië is de tunnel verbonden met de T4 en in Frankrijk met de A43.

De Grote Sint-Bernhardtunnel

De Grote Sint-Bernardtunnel is een tunnel die het Italiaanse Aostadal en het Zwitserse kanton Wallis met elkaar verbindt. De tunnel maakt deel uit van de E27.

De tunnel is 5.798 meter lang en loopt onder de Grote Sint-Bernardus door.

Bron: Tunnelmb